2017.04.30 Pierwsze loty sezon 2017 Jantar STD3 BL

W tym roku pierwszy lot szybowcem wykonałem w moim macierzystym Aeroklubie Ostrowskim w dniu 2017.04.30. Pogoda była dość kiepska, wiał dość silny wschodni wiatr i było bardzo zimno a więc ku zaskoczeniu w warunkach przeciwnych do dość optymistycznych prognoz udało się polatać i co miłe odwiedzić rodzinny Jarocin. Przy średniej podstawie CU 900 metrów wykonałem trójkąt 100 kilometrów pustym (bez balastu wodnego) Jantarem STD 3 BL. Lot ten potraktowałem jako formę treningu do Mistrzostw Polski w klasie CLUB, które odbędą się w połowie maja w Lisich Kątach pod Grudziądzem. Oblatałem również zestaw przyrządów firmy LXNAV, które stanowią wyposażenie tablicy przyrządów.

Jantarem BL ostatni raz latałem na początku lipca w 2014 roku podczas moich pierwszych Mistrzostw Świata w klasie CLUB w fińskiej Rayskalii. Dobrze pamiętam ostatnią konkurencję w trakcie tamtych mistrzostw. Końcówkę lotu wykonaliśmy od ostatniego punktu zwrotnego położonego tuż obok skoczni olimpijskiej w Lahti pod dobrymi CU praktycznie z prostej do Rayskalii. Teraz można powiedzieć, że bez problemu przypomniałem sobie jak się lata Jantarem, ale chyba głównie przez to ponieważ mam na nim bardzo duży nalot stanowiący 85% mojego nalotu całkowitego na szybowcach. Ostatnie dwa sezony (2015 i 2016) pierwszy raz odkąd latam miałem możliwość polatać zawodniczo szybowcem kadrowym głównie Discus 2a i tylko chwilę Diana 2 zdobywając na nich w tym okresie w sumie pięć medali i wykonując dość długie i ciekawe loty na terenie Polski.

W tym roku początek sezonu to klasa CLUB a po nich na początku czerwca start w klasie 15 metrowej na Mistrzostwach Polski w Masłowie pod Kielcami i w miesiącu lipcu Mistrzostwa Europy w klasie standard w Czechach w Moravskiej Trebovej. W międzyczasie postaram się wpleść loty treningowe na terenie Polski i kilkudniowy w Moravskiej Trebovej. Ale na tą chwilę koncentrację się głównie na lataniu w klasie CLUB.

Dodaj komentarz