2022.08.16 – Lot szybowcem dla 30. FINAŁU WOŚP

W dniu 2022.08.16 wykonałem lot widokowy szybowcem wystawiony przez Aeroklub Ostrowski w postaci licytowanego w serwisie allegro voucheru dla 30. FINAŁU WOŚP – PRZEJRZYJ NA OCZY!

https://archiwum.allegro.pl/oferta/lot-widokowy-szybowcem-z-kpt-lukaszem-blaszczykiem-i10141299594.html

Wylicytowany voucher przekazany został dla sympatycznej osoby Janka Grzegorzewskiego. W trakcie pierwszej rozmowy telefonicznej z Jankiem ustaliliśmy termin na lot po zakończeniu Szybowcowych Mistrzostwach Europy na Litwie. Dogłębna analiza warunków atmosferycznych, prognoz pogody i przyjazd do Ostrowa Wielkopolskiego z Łodzi zakończył się sukcesem. Udało nam się wzbić w powietrze – na 2h 30min. Przed zajęciem miejsca w kabinie szybowca (Puchacz SP-3400) pokazałem i omówiłem wszystkie fazy lotu oraz procedury bezpieczeństwa. W powietrzu omówiłem zasady pilotażu i dałem posterować. Wykonałem kilka elementów akrobacji podstawowej. Dla Janka był to pierwszy lot w życiu szybowcem, pełen wrażeń i zadowolenia. Początkowo bardzo dobre warunki pogodowe pozwoliły odlecieć 40 km na północ od lotniska i zwiedzić okolicę Zbierska. Trafiliśmy tam na początkową pierwszą fazę rozwoju burzy termicznej – noszenia dochodziły momentami do 8m/sek.  Janek wytrzymał cały lot bez żadnych problemów. Sporo opowiadałem o startach i przygotowaniach do mistrzostw, o lataniu klubowym, o posiadaniu prywatnego szybowca oraz o mojej pracy. Było dużo pytań i zadowolenia z całej lotniczej przygody. Drugi nieco krótszy lot wykonałem z przyjaciółką Janka, która towarzyszyła wyprawie na lotnisko do Michałkowa. Dla Keani lot był dodatkową niespodzianką i przyniósł równie wiele zadowolenia. Oboje poznali od godzin porannych jak wygląda dzień lotny w moim klubie. Pomogli otworzyć drzwi od hangaru, wystawić i przygotować sprzęt i tak samo w odwrotnej kolejności po lotach. Dziękujemy za udział w licytacji dla WOŚP i cieszymy się z wrażeń w powietrzu i wizyty w Aeroklubie Ostrowskim!

Chciałbym dodać i podkreślić, że mimo swojej skromnej osoby Janek to utalentowany sportowiec  – czołowy zawodnik zaliczany do grona najlepszych kitesurferów na świecie z wieloma sukcesami w topowych imprezach. Mistrz Świata Juniorów z roku 2018. Aktualnie po upadku w trakcie treningu przechodzi rehabilitację aby jak najszybciej powrócić do swojego sportu – trzymam kciuki!

https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/sport-i-fitness/jan-grzegorzewski-mistrz-kitesurfingu-5660326

https://www.redbull.com/pl-pl/athlete/jan-grzegorzewski

https://www.redbull.com/pl-pl/wywiad-janek-gregorzewski-kitesurfing

https://www.youtube.com/channel/UCvLKz1aCr-dqCG7nD9zIK0A

https://epainfo.pl/utalentowany-sportowiec-trafil-na-oiom-byl-w-ciezkim-stanie/