Srebrna ODZNAKA „ZA ZASŁUGI DLA SPORTU”

Miłym akcentem minął ostatni weekend w trakcie otwarcia hali widowiskowo-sportowej w Grodzisku Mazowieckim.  Podczas uroczystości zostało docenione mocno szybownictwo, którym zajmuję się nieprzerwanie od 1995 roku a zawodniczo od 20 lat. Wyróżnienie za osiągnięcia i zasługi dla sportu było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem. Dowiedziałem się o nim telefonicznie stojąc w kolejce do kontroli celnej po przylocie do Chicago. Rozmawiałem wtedy z Kapitanem pięknego B777 linia ANA, który lądował równolegle do nas na pasie 27C po 11h lotu z Narity. Moją osobę dzielnie reprezentowała wywołana na scenę żona Anna, która stanęła u boku samej łyżwiarki szybkiej Luizy Złotkowskiej. Wyróżnienie trafiło na kolejne wyjątkowe miejsce do gabloty. Dziękujemy.
 
„W sobotnie popołudnie odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali widowiskowo-sportowej w Grodzisku Mazowieckim. Wydarzenie uświetniło swoją obecnością wiele znanych postaci ze świata sportu i kultury.
Do grodziskiej hali przyszło wielu mieszkańców, aby być świadkiem oficjalnego otwarcia najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej na Mazowszu. Hala była pełna, ponadto ludzie gromadzili się na zewnątrz gdzie ustawiono foodtrucki i telebim, który pokazywał wydarzenia z wnętrza obiektu.
Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi, a następnie proboszczowie ks. Dariusz Gal i ks. Janusz Starosta odmówili modlitwę i poświęcili obiekt. Następnie wręczono liczne wyróżnienia i odznaczenia, również te z nadania Prezydenta RP.”