Nagroda im. gen. Stanisława Taczaka za osiągnięcia w sezonie 2015

W dniu 11.11.2016 podczas obchodów Święta Niepodległości zostałem uhonorowany Nagrodą Burmistrza Jarocina im. gen. Stanisława Taczaka za dotychczasowe osiągnięcia sportowe w szybownictwie. Tradycyjnie już gala wręczenia nagród zasłużonym dla Ziemi Jarocińskiej w roku 2015 odbyła się w ratuszu podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w rodzinnym Jarocinie. W tym roku statuetkami uhonorowano również Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie, Emilię i Janusza Zdrojowych, Hufiec ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego i działającą przy parafii św. Antoniego z Padwy szkołę Antonianum.

Ustanowienie Nagrody im. gen. Stanisława Taczaka to hołd składany przez miasto Jarocin pierwszemu dowódcy Powstania Wielkopolskiego oraz jedno z wielu działań mających na celu popularyzację wciąż niedocenianej historycznie, ale wielkiej postaci generała.

gen-taczak

Postać gen. bryg Stanisław Taczak (Wikipedia)

Ze względów zawodowych nie mogłem uczestniczyć w momencie wręczenia wyróżnienia. Zastąpił mnie mój ojciec Roman Błaszczyk. Brązowa statuetka (nr 67) -­ miniaturowa kopia pomnika generała­ z certyfikatem autentyczności wraz z gratulacjami została przekazana tacie przez wnuka generała Taczaka – Pana Jerzego Gogołkiewicza w obecności Burmistrza Jarocina Pana Adama Pawlickiego. Dopełnieniem ceremonii wręczenia nagród był pamiątkowy wpis laureatów do Księgi Nagrodzonych.

tbf_9509_resize

Był to dla mnie bardzo miły gest od władz miasta rodzinnego Jarocina i bardzo się cieszę, że moje zawodnicze sukcesy w szybownictwie zostały zauważone i docenione tym honorowym wyróżnieniem. Tacie również było miło, że pasja którą mnie zaraził przynosi sportowe owoce i jest to docenione. Dziękujemy.

Zdjęcia: Tomasz Bartkowiak

 

Dodaj komentarz