Sezon 2016 – przygotowania do FCC Prievidza

Dziś tj. 02.04.2016 w piękną słoneczną sobotę zakończyłem wstępne przygotowanie sprzętu Diana 2 „RP” do pierwszych zawodów w sezonie 2016 – FCC Prievidza (Słowacja), które rozpoczną się 10.04.2016. Na szybowcu tym będę reprezentował Polskę na Szybowcowych Mistrzostwach Świata w klasie 15m w Benalla (Australia) w okresie stycznia 2017 roku (planowany wylot naszej reprezentacji 26.12.2016). Latać będziemy we trójkę z utytułowanym Sebastianem Kawa oraz Łukaszem Grabowskim. Diana 2 jest bardzo specyficznym i wymagającym szybowcem ale posiada za to bardzo dobre osiągi w swojej klasie o rozpiętości piętnastu metrów  (główna cecha – balast wodny oraz klapy). Na FCC chciałbym „dobrze poznać” sprzęt od strony osiągów, pilotażu, ergonomii jak i strony technicznej oraz nawiązać jak najlepszą współpracę z „nowymi” partnerami i wyciągnąć jak najwięcej „nowych” wniosków. A więc tak samo jak rok temu po zmianie klasy zawodniczej z club na standard (był to Discus 2a) zawody w Prievidzy będą moim pierwszym krokiem w nowej klasie a zarazem bardzo dobrym „poligonem doświadczalnym”. Na szybowcu tym mam planowany również start na Mistrzostwach Polski w klasie 15m w Lesznie pod koniec miesiąca maja. W sezonie 2016 w połowie miesiąca lipca będę również reprezentował Polskę na Szybowcowych Mistrzostwach Świata w klasie standard na Litwie – Discus 2a poprzedzonych treningiem na Krajowych Zawodach Szybowcowych w Stalowej Woli.

Rok ten jest dla mnie dość wyjątkowy – wymaga skupienia się na dwóch dość dynamicznych klasach. Jestem pozytywnie nastawiony na poszczególne cele i wyzwania – ciesząc się przy okazji, tym że mam możliwość zrobienia kolejny raz czegoś wartościowego – jednocześnie współpracując i ucząc się od najlepszych. Na tym będę się głównie koncentrował w nadchodzącym sezonie.

Podobnie jak rok temu zamieszczał będę stosowne wpisy z przebiegu zawodów i mistrzostw natomiast przy pomocy Karola Niedziela postaram się wzbogacać je ciekawymi filmami. Głównym problemem w publikowaniu są czasem problemy z internetem lub jego brak – w takich przypadkach trafią do sieci po powrocie.

Partnerzy w sezonie 2016, którzy wspierają z powodzeniem mój sport od kilku sezonów to:

Osiedle Książenice, którego jestem mieszkańcem http://www.osiedleksiazenice.pl/

Krakowski start-up Kontakt.io, który pracuje nad beaconami, miniaturowymi nadajnikami wykorzystującymi Bluetooth 4.0 http://kontakt.io/

Niemiecki producent i wykonawca technologi CNC (Computerized Numerical Contro) http://cnc-plus.de/

Następny wpis – mam nadzieję już z pierwszymi zdjęciami z kabiny szybowca 🙂

Dodaj komentarz