Cumulusy 2015 – Gala Finałowa.

Źródło filmu kanał YouTube Air Sports Promotion

Zwycięzcą 1. Plebiscytu na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych Cumulusy 2015 został Łukasz Wójcik – aktualny Szybowcowy Mistrz Europy w klasie otwartej (złoty cumulus). Wyróżnieniem złotego cumulusa z diamentem za wyniki sportowe i za otwieranie nieba oraz szerokich horyzontów dla osób niepełnosprawnych oraz błękitnego cumulusa w plebiscycie – Szybowcowy Wicemistrz Europy w klasie otwartej Adam Czeladzki. Gratulacje dla wszystkich sportowców – moje wyróżnienie to przepiękny błękitny cumulus!

Statuetka Złotego Cumulusa 2015 oraz nagroda główna trafiły w ręce Łukasza Wójcika , który zgromadził największą liczbę głosów – 7462.
Drugie miejsce zajęli Daniel Walkowiak i Olga Karwańska.
Na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Bógdał.
Kolejne miejsca w plebiscycie zajęli:
Miejsce czwarte – Przemysław Jurkiewicz i Dominika Jurkiewicz,
Miejsce piąte – Jędrzej Wiler i Jacek Ciszewski,
Miejsce szóste – Marcin Skalik,
Miejsce siódme – Adam Czeladzki,
Miejsce ósme – Łukasz Błaszczyk,
Miejsce dziewiąte – Tomasz Krotecki i Ewelina Krotecka,
Miejsce dziesiąte – Marcin Bernat.

Chciałbym podziękować za każdy oddany głos, jest to dla mnie wielki zaszczyt i cieszę się, że złoty medal z Rieti został tak aktywnie doceniony, był to WIELKI BUZIAK od głosującej publiczności – odwzajemniam! Jak wcześniej wspomniałem w komentarzu nagroda pieniężna, którą otrzymałem zostanie przekazana Mistrzowi Polski Juniorów 2016 w klasie Standard, w dniu zakończenia przez organizatora – Aeroklub Leszczyński.

W plebiscycie w momencie wręczania wyróżnień w gronie nominowanych szybowników zdecydowaliśmy się wystąpić na wózkach inwalidzkich, celem podkreślenia, że sporty lotnicze które uprawiamy należą do extremalnych. Chcieliśmy tym akcentem przypomnieć i zwrócić uwagę aby zwiększyć czujność w naszym lataniu tak aby bezpieczeństwo było priorytetem a walka o medale nie wychodziła poza jego sztywne granice i nie narażała naszego zdrowia, wspieraliśmy to hasłem „To mogłem być ja to możesz być ty! Ostrożnie i z rozwagą w sezonie 2016”

Galę finałową aktywnie wspierali na scenie Paulina Sykut – Jeżyna, Radosław Brzózka, Agnes Violin, Rafał Brzozowski. Podziękowania dla Krzysztof Sondej, Maciej Stroiński oraz osób zaangażowanych w organizację plebiscytu, powalczymy o to żeby zaistnieć w nim jeszcze raz. Dziękujemy!

Relacja z Gali Finałowej https://cumulusy.pl/gala/

SPORT.TVP.PL http://sport.tvp.pl/24121209/cumulusy-2015-polscy-mistrzowie-lotnictwa-uhonorowani

Portal lotniczapolska.pl http://lotniczapolska.pl/Cumulusy-2015:-Gala-Finalowa,39420

 

Dodaj komentarz