KZS Stalowa Wola (2014)

(1) Łukasz Błaszczyk 1 miejsce, Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Standard - Stalowa Wola 2014 rok, fot.Paweł Karelus

KZS Standard Stalowa Wola 2014 – to zawody w bardzo dobrych warunkach pogodowych, często lataliśmy pod sprzyjającymi w tym okresie – szlakami nad Lasami Janowskimi. Na kierunku wschodnim dolatywaliśmy pod ukraińską granicę a na zachód kilkanaście kilometrów za Kielce. Zawody te rozgrywały się równolegle z Mistrzostwami Polski w klasie Otwartej. Razem z Jakub Barszcz trenowaliśmy latanie w parze przygotowując się do Mistrzostw Świata w Rayskalii. Wspólnie z nami trenował pilot rezerwowy Łukasz Kornacki.

Wynik jakie osiągnęliśmy na tych zawodach potwierdził dobrą formę na etapie przygotowań do WGC Rayskala 2014.

KZS Stalowa 2014 wyniki

Pełne wyniki z KZS Stalowa Wola

Filmowe chwile uchwycone z KZS Stalowa Wola 2014

Rajd pod Cu Lasy Janowskie Maj 2014

Dzięki uprzejmości Maciej Szczukowski powstał klip z filmu nakręconego przeze mnie z pokładu Jantara Std 3 BL nad Lasami Janowskimi w dniu 21.05.2014. Maciej zastosował filtry poprawiające kontrast wyostrzający widok na chmury i na szybowce znajdujące się w otoczeniu. Ciekawym pomysł to rzut poglądowy na trasę w 3D Google Earth wykorzystujący dane z pliku IGC. Prawdopodobnie wprowadzę takie rozwiązanie w montażu kolejnych filmów. Dziękuje Macieju za zaangażowanie, pomysłowość i wprowadzenie innowacji, zrewanżuję się za to nagraniami z ATC w tle 🙂

 

SZLAK JANOWSKI marzeniem każdego szybownika 22.05.2014

Karol Niedziela dziękuję za pomysłowość i poświęcenie swojego wolnego czasu na montaż filmu z kolejnego dnia z KZS STD Stalowa Wola 2014. Przechwycony obraz z pliku IGC „odpalonym” w SeeYou ciekawie odzwierciedla jak mało krążyliśmy w tym dniu i jak wielka jest „MOC” Lasów Janowskich!! Lot wspólnie z Jakub Barszcz i Lukasz Kornacki.

 

Dodaj komentarz