37. Szybowcowe Mistrzostwa Świata, Narromine, Australia (02-16.12.2023)

2023.01.19 Nowy sezon zawodniczy 2023 – kolejne wyzwania, dla mnie nieustająca motywacja. Przygotowania do preferowanej i optymalnej do predyspozycji zawodniczych klasy standard. Tym razem trening i zawody będą miały za zadanie przygotować jak najlepiej do startu w 37. Szybowcowych Mistrzostwach Świata, Narromine, Australia. Będzie to zadanie trudne pod wieloma względami (dostępność sprzętowa AP, finansowe – niewystarczające finansowanie naszych startów z MS, czasowe – deficyt urlopowy). Samo latanie to pierwsze zawody treningowe – górskie latanie w zawsze silnej obstawie zawodników w Prievidzy. Zawody te są z reguły bardziej wymagające ale bardzo dobrze torują wejście w nowy sezon zawodniczy. Kolejne planowane przygotowania to mocno obstawiane od kilku lat Mistrzostwa Polski w klasie 15m – tym razem na organizację zdecydował się Grudziądz. Loty indywidualne treningowe, ulubione długie trasy które bardzo dużo wnoszą w zależności od sytuacji meteo i możliwości startowych będę planował odbyć w sprawdzonych miejscach jak Ostrów, Częstochowa i Kielce. Tym razem partnerem w klasie standard będzie bardzo doświadczony i utytułowany zawodnik – Tomasz Rubaj. Myślę, że przy Tomku wzmocnię swoje predyspozycje i doświadczenie zawodnicze.

Strona 37. Szybowcowych Mistrzostw Świata, Narromine, Australia 

 

2023.08.18/19 Ostatnie przygotowania i przegląd sprzętu przed załadunkiem kontenera i wysyłką do Mistrzostw w Narromine.

2023.08.20 W GSS Żar, zapowiada się dobra pogoda po burzowymi piątku i sobocie. Lot sprawdzający na Discusie zaliczony. Babia Góra w niedzielę bardzo gościnna z dużą ilością turystów na szlaku. Szybowiec przygotowany wzorowo – podziękowania do WIRKK Serwis Szybowców za obsługę. Przebazowanie sprzętu do firmy Avionik w Górkach Wielkich.  Na dniach załadunek kontenera.

2023.08.25-28 Załadunek sześciu szybowców przed wysyłką na 37. Mistrzostwa Świata Narromine Australia. W piątek cały dzień spędzony na sprzątaniu kontenera, jego podzespołów oaz załadunek szybowców: Diany 2 – RP, LS3 – FLS oraz Discusa 2a – I. W kolejne dni reszta sprzętu i wyposażenia. Ulewne nawałnice w sobotnie południe przełożyły plany na poniedziałek. Podzieliliśmy się na grupy w miarę możliwości. Każdy postarał się aby wszystko dokładnie zapakować, wyposażenie oraz rzeczy osobiste aby na „lekko” dolecieć na mistrzostwa w drugiej połowie listopada. 2x Diana 2, 2x LS3 i 2x Discus 2a rozpoczęły długą podróż do Australii. Ogromna pomoc dla całego teamu od https://www.avionic.com.pl